Marketing Specialist (Limba Franceza)

Warning: include(): Filename cannot be empty in /home/r46480etwo/public_html/basel.e-twow.ro/wp-content/plugins/simple-job-board/public/partials/simple-job-board-template-functions.php on line 31

Warning: include(): Failed opening '' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/r46480etwo/public_html/basel.e-twow.ro/wp-content/plugins/simple-job-board/public/partials/simple-job-board-template-functions.php on line 31

Craiova
Postat acum 6 luni

Candidatul ideal

Cautam un specialist de marketing entuziast si dinamic, cu excelente abilitati de comunicare si cu o abordare pragmatica asupra activitatilor de marketing si a planificarii de media. Persoana va contribui in mod activ la cresterea awarenessului in piata,  va administra comunicarea cu diversi stakeholderi si va ajuta la dezvoltarea strategiei noastre de marketing.

Cerinte:
– Limbi straine: franceza nivel avansat
– Excelente abilitati de comunicare orala si in scris;
– Cunostinte minime de media buying;
– Cunostinte, experienta si abilitati deosebite de management al canalelor de social media ( Facebook, Instagram, Youtube);
– Cunostinte avansate de marketing digital
– Cunostinte minime despre cum functioneaza motoarele de cautare;
– Cunostinte despre si experienta cu campanii de comunicare offline (OOH, print, radio, TV);
– Cunostinte minime de PR;
– Excelente abilitati de a lucra in echipa, de multitasking, de a lucra sub presiune si cu deadline-uri stranse, proactivitate, spirit antreprenorial;
– Experienta de minim 2 ani pe un post similar;

Descrierea postului

  • Dezvoltarea strategiei de marketing in cadrul firmei (inclusiv definirea targetului de cumparatori, pozitionarea in piata, produse, medii de comunicare, obiective de marketing);
  • Identificarea, dezvoltarea si implementarea planului de marketing si comunicare in acord cu strategia de marketing;
  • Identificarea canalelor de comunicare in acord cu publicul tinta, precum si cu obiectivele comerciale;
  • Realizeaza rapoarte centralizate din punct de vedere buget si eficienta pentru campaniile de marketing;
  • Dezvoltarea de campanii multi-channel si declinarea acestora;
  • Dezvolta strategia si tacticile de marketing pentru a creste notorietatea brandului si a atrage clienti;
  • Gestioneaza si planifica crearea, productia si implementarea tuturor campaniilor, activitatilor si materialelor de marketing intern si extern;
  • Scrierea de conținut pentru site-uri și o serie de materiale promoționale (flyere, bannere, cataloage, rollupuri etc.);
  • Coordoneaza furnizorii de servicii de comunicare si productie (consultanta de brand, agentii de publicitate, PR, tipografii etc.);
  • La zi cu tendintele, bunele practici, tehnologiile si metodologiile marketingului digital;
  • Participarea la targuri expozitionale in cadrul firmei atat in tara cat si in Europa;
  • Întocmirea de contracte, note informative, regulamente și comunicate aferente fiecărei acțiuni organizate;
  • Alte task-uri in functie de proiectele companiei;

Caracteristici

Pozitie JobMarketing Specialist
Experienta minima1 an

Aplica online completand formularul de mai jos!

Este necesara o adresa de email valida.
Este necesar un număr de telefon valabil

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.