Specialist Suport Tehnic Service – Craiova

Craiova
Posted 3 luni ago

Descrierea Jobului:

  • Cunoasterea caracteristicilor tehnice ale produselor
  • Gestionarea solicitarile primite de la clienti pe parte de service
  • Discutiile cu clientii si oferirea de solutii optime pentru reparatia si intretinerea bicicletei/trotinetei
  • Consilierea departamentului de vanzari in ceea ce priveste service-ul produselor
  • Impachetarea de produse pentru expediere.
  • Intocmeste si verifica documente specifice activitatii de service;
  • Stabileste sau aproba necesarul de materiale si/sau piese de schimb, dupa caz
  • Programeaza clientii pentru efectuarea lucrarilor;
  • Consiliaza clientii pe tot parcursul vizitei in service, cu privire la operatiile, durata si costurile acestora
  • Inchide comenzile de lucru si transmite departamentului contabil datele necesare pentru facturare;

Candidatul ideal:

  • Sudii medii sau superioare in domeniu;
  • Engleza nivel mediu;
  • Bune cunoștințe de operare  calculator  MS Office365 si navigare Internet
  •  Experienta de minim 2 ani intr-un post similar- constituie avantaj
  • Sa fie un bun organizator

Se ofera:

  • Pachet  salarial atractiv;
  • Conditii de lucru la standarde europene;

Job Features

Job CategorySpecialist suport tehnic service
Experienta minima2 ani

A valid email address is required.
A valid phone number is required.